"Wszyscy na start"
Jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana, to pewne!
Mijają lata, kolejno przewijając pory roku. Zmieniają się nasze potrzeby, czasem poglądy, przybywa nam zmarszczek na twarzach i luz w stawach zaczyna dokuczać. Rośniemy, mądrzejemy, zmierzamy przed siebie, choć często bez wyraźnego celu. Jesteśmy w nieustającym ruchu. Niekiedy zmęczeni ciągłą zmianą, przysiadamy…i zaczynamy myśleć: kiedy minie ten bezruch?
Pandemia wcisnęła nas w fotele, posadziła przed telewizorami, zakleszczyła w sobie, odizolowała od innych. Nie zmieniła jednak naszej potrzeby bycia w kontakcie.
Prezentujemy Wam naszą zmienioną stronę internetową, mając nadzieję, że będziecie od teraz stałymi jej gośćmi.
Przeczytacie tutaj co nowego u nas się dzieje, obejrzycie materiały dotyczące ważnych momentów z życia WTZ oraz ocenicie wykonane przez nas prace; najlepsze z nich będziecie mogli kupić.
Nie zapominajcie o prowadzonej przez WTZ wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego; jeśli potrzebujecie skorzystać z roweru trójkołowego, kul ortopedycznych, wózka inwalidzkiego, znajdziecie je u nas.
Trening ekonomiczny
Trening ekonomiczny uczy nas wartości pieniądza, gospodarowania dochodem, dokonywania przemyślanych zakupów, podstaw wiedzy ekonomicznej.
Poprzez trening ekonomiczny rozwijamy umiejętności w zakresie:
• planowania wydatków wedle swoich potrzeb i możliwości,
• kształtowania i podtrzymywania znajomości wartości pieniądza,
• nauki gospodarowania pieniędzmi, orientacji w cenach towarów i usług;
• planowania najpotrzebniejszych zakupów, wybór sklepu pod względem cenowym;
• planowania wydatków na cały miesiąc, oszczędne gospodarowanie budżetem oraz racjonalne wydawanie pieniędzy;
• wybierania sprzętów AGD pod względem relacji jakość/cena;
• nauki podstawowych pojęć ekonomicznych takich jak: pieniądz, wartość pieniądza, nominały (bilon, banknot), jak rozróżnić fałszywe pieniądze, czym jest konto bankowe, lokata oraz różne formy płatności.
Trening ekonomiczny jest nam potrzebny, by jak najpełniej móc uczestniczyć w życiu społecznym i by uzyskać jak największą samodzielność oraz zaradność życiową.
Wsparcie psychologiczne
W trudniejszych momentach, jakie zdarzyć się mogą każdemu z nas, mamy możliwość skorzystania z pomocy psychologa. Klka razy w tygodniu odbywają się spotkania z naszym specjalistą. Możemy wówczas liczyć na wspierającą rozmowę czy poradę.
Do zadań naszego psychologa należy również tworzenie kompleksowych ocen uczestników oraz ukierunkowanie działań terapeutycznych na osiągnięcie optymalnych postępów i efektów.
Podkategorie
Strona 1 z 3